Sensojoga -
Joga dla dzieci

Zajęcia wspierające rozwój ruchowy psychiczny, emocjonalny oraz społeczny. SensoJoga to rozwój przez zabawę.

Na zajęciach dzieci rozwijają prawidłową postawę ciała, co stanowi profilaktykę wad postawy ponadto będą uczyć się świadomości ciała, orientacji w przestrzeni.

Powadząca SensoJogę poświęca również czas na pracę z oddechem, który jest najlepszym sposobem na regulacje napięcia. Uczestnicy rozwijają właściwy tor oddechowy, uczą się sposobów na rozładowanie napięcia i radzenia sobie ze stresem poprzez ruch (asany) i świadomy oddech.
Na SensoJodze będziemy oddziaływać na mózg tak by rozwijać koncentracje uwagi i uważności, co jest tak ważne w dalszej edukacji. Ponadto joga dla dzieci to ścieżki sensoryczne, zabawy dotykowe, doświadczanie – działanie na wszystkie zmysły! Na zajęciach będziemy doświadczać, dotykać, spacerować po ścieżkach sensorycznych. Działać na wszystkie zmysły!

Dzięki różnorodnym ćwiczeniom i ruchom, sensojoga stymuluje zmysły, wspomaga rozwój motoryczny oraz pomaga w budowaniu zdrowej samoświadomości i koncentracji.

Zajęcia sensojogi są dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, umożliwiając im eksplorację swojego ciała, wyrażanie emocji i naukę relaksacji w zabawny i interaktywny sposób.

Dołącz do nas i odkryj, jak sensojoga może wspierać rozwój Twojego dziecka, wprowadzając harmonię, równowagę i radość życia.