Matematyka Multisensoryczna

Matematyka multisensoryczna to podejście do nauczania matematyki, które angażuje zmysły dziecka, takie jak wzrok, słuch, dotyk, i ruch, w procesie nauki poprzez zabawę.

Jest skierowana do najmłodszych uczniów, którzy uczą się matematyki w sposób interaktywny i angażujący, korzystając z różnorodnych zmysłów.

Poprzez zastosowanie różnorodnych narzędzi i technik, takich jak manipulacyjne materiały dydaktyczne, gry, zabawy ruchowe i sensoryczne, matematyka multisensoryczna pozwala dzieciom na rozwijanie umiejętności matematycznych w sposób zróżnicowany i pełen radości.

Matematyka jest jedną z nauk, która jest obecna w naszym życiu na każdym kroku dlatego musimy wprowadzać dziecko w świat liczb i cyfr powoli i umiejętnie.

 Dziecko uczy się w swoim tempie i nie powinniśmy pomijać żadnego etapu w jego edukacji, nie zaczynajmy od liczb, cyfr, kartki i długopisu – dziecko nawet nie wie czym różni się cyfra od liczby.

Na naszych zajęciach wprowadzamy dziecko w świat pojęć matematycznych za pomocą konkretnych przedmiotów – owoców, klocków – niech maluch sam dostrzeże różnice pomiędzy nimi czy to w kolorze, fakturze, czy wielkości. Poznawanie relacji pomiędzy różnymi obiektami, dostrzeganie zależności między nimi to pierwszy krok w dobrą stronę. Dziecko w kolejnym kroku będzie potrafiło pogrupować przedmioty ze względu na ich cechy. Ostatecznie proste działania matematyczne na konkretnych obiektach – palcach, klockach – nie będą mu sprawiały trudności.