Scarwork - praca na bliznach

To nowatorska metoda pracy na bliznach stworzona przez terapeutkę Integracji Strukturalnej (IS) Sharon Wheeler. Wyróżniamy ponad 20 technik pracy z bliznami. Podczas wykonywania zabiegu terapeuta pracuje manualnie (rękoma), nie wykorzystując przy tym dodatkowych narzędzi, olejków, kremów, itp. Zabieg jest bezbolesny.

Integracja blizn z siecią powięziową oraz nowatorska metoda pracy na bliznach, tzw. scarwork, stworzona przez terapeutkę Integracji Strukturalnej (IS) Sharon Wheeler.

Fizjoterapia na bliznach, zwana również scarwork, to innowacyjna technika, która obejmuje ponad 20 różnych technik pracy z bliznami. Podczas zabiegu terapeuta manualnie (rękoma) pracuje na bliznach, nie używając przy tym dodatkowych narzędzi, olejków czy kremów. Jest to bezbolesna metoda, dedykowana zarówno świeżym, jak i wieloletnim bliznom, które ma na celu zmniejszenie ich widoczności i zwiększenie elastyczności. Ponadto, technika scarwork pozwala na łagodzenie bólu oraz normalizowanie odczuwania w okolicy blizny, co stanowi istotne korzyści dla pacjentów.

Scarwork to nowatorska metoda fizjoterapeutyczna, polegająca na precyzyjnym ręcznym działaniu na blizny w celu zmniejszenia ich widoczności, zwiększenia elastyczności oraz łagodzenia bólu i normalizowania odczuwania w okolicy blizny.